Connect with us

Showbiz

Bie Spotify, miliona përdorues nga mbarë globi nuk po mund të dëgjojnë muzikë

Published

on

Njëra ndër platformat më të mëdha të muzikës në botë, Spotify, ka rënë nga sistemi.

Përdoruesit po ankohen se nuk janë në gjendje të dëgjojnë muzikë fare, shkruan The Independent.

Përdoruesit thanë se aplikacioni po lidhej, ose e gjetën veten të dështuar dhe të paaftë të hynin përsëri.

Problemet u raportuan në të gjithë Evropën, sipas ndjekjes së faqes në internet Down Detector, megjithëse ndërprerja ka të ngjarë të jetë globale dhe kjo është vetëm një pasojë e vendit ku shumica e njerëzve po përpiqen të përdorin aplikacionin.

Spotify ka një llogari zyrtare në Twitter – Statusi Spotify – që gjurmon problemet dhe jep informacione se kur mund të rregullohen.

Faqja ishte ende duke postuar në lidhje me problemet që po ballafaqohet platforma e muzikës. /Telegrafi/