Connect with us

Showbiz

Vlora Dumoshi në përkrahje të Adriana Matoshit, për lidhjen me futbollistin afrikan

Published

on

Gjatë ditës së sotme (e shtunë) në faqet rozë është përfolur me të madhe lidhje e aktores Adriana Matoshit me futbollistin 21 vjeçar.

Aktorja ka marrë një numër të madh të komenteve raciste, komentues të cilët ngjallnin urrejtje ndaj saj.

Sidoqoftë kësaj, figura të ndryshme shqiptare I kanë dalë në përkrahje asaj, duke e mbështetur për romancën që ka filluar.

Njëra prej tyre është edhe ministrja e MKRS, Vlora Dumoshi, ku në një postim në rrjetin social Facebook i doli në krah Adrianës.

“Jeta di të sfidojë në një mijë mënyrë, por çdo rënie është ngritje. Secili/secila ka të drejtë të zgjedhë si dhe me kënd të kalojë jetën. Kokën lart për të gjithë ata që zgjedhin lumturinë dhe e ndjekin rrugën e zemrës”, ka shkruar ajo.

(Foto: Instagram)

Ndërkaq, Matoshi dhe Keith u takuan në lokalin e aktores, të cilin futbollisti e frekuentonte mjaft shumë. /Telegrafi/