Connect with us

Showbiz

Taylor Swift deklaron mbështetjen e saj për Joe Biden, ndërsa u shfaq në “V Magazine” dhe inkurajoi fansat të votojnë për ndryshim

Published

on

Taylor Swift inkurajoi fansat për të votuar ndërsa u shfaq në kopertinën e numrit të ri të “V Magazine”.

Superylli i muzikës pop, 30 vjeçare, u dërgoi një mesazh të fuqishëm atyre që kërkojnë ndryshim, duke i treguar V-së për vizionin e saj për një të ardhme me një president që beson në progres dhe barazi.

Më vonë gjatë ditës ajo deklaroi zyrtarisht mbështetjen e saj për kandidatin Joe Biden në Instagram, duke postuar një foto ku mban një tabaka me ëmbëlsira të Biden/Harris.

Taylor Swift (Foto: Instagram)

“Ndryshimi për të cilin kemi më shumë nevojë është të zgjedhim një president që pranon se njerëzit me ngjyrë meritojnë të ndihen të sigurt dhe të përfaqësuar”, tha këngëtarja.

Ajo vazhdoi: “Gratë meritojnë të drejtën të zgjedhin atë që do t’u ndodhë trupave të tyre dhe se komuniteti LGBTQIA + meriton të pranohet dhe përfshihet”.

Taylor theksoi gjithashtu rëndësinë e luftimit të COVID-19, duke u thënë lexuesve: “Çdokush meriton një qeveri që merr seriozisht rreziqet shëndetësore globale dhe vendos jetën e njerëzve në radhë të parë”.

Taylor Swift (Foto: V Magazine)

Nëse ajo nuk e sqaroi mjaft qartë pikëpamjen e saj, këngëtarja e “Cardigan” dha një mbështetje të plotë për Biden/Harris në Instagramin e saj, duke treguar disa gatime të fushatës për debatin midis Kamala Harris dhe Mike Pence.

“Unë fola me V Magaine se pse do të votoj për Joe Biden për president. Do të shikojë dhe mbështesë po ashtu Kamala Harris duke bërtitur në televizion. Dhe gjithashtu kam bërë gatime të personalizuara”, shkroi ajo.

Mariah Carey (Foto: V Magazine)

Swift nuk ishte e vetmja që pozoi për kopertinën e revistës V.

Bella Hadid, Chris Evans, Halsey, Jaden Smith, Janaya Future Khan, Janelle Monáe, Jennifer Laërence, Julianne Moore, Mariah Carey, Megan Rapinoe dhe Paperboy Prince gjithashtu u shfaqën në kopertinë lidhur me çështjen. /Telegrafi/

Bella Hadid (Foto: V Magazine)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending