Connect with us

Showbiz

Rita Ora mbulon fytyrën nga paparacët, teksa fotografohet në orët e vona në shoqëri të Chris Brown dhe familjes së tij

Published

on

Chris Brown u pa nën shoqërinë e personave të njohur të mërkurën në mbrëmje ndërsa bëri një paraqitje në Soho me ish-të dashurën, Ammika Harris, dhe djalin e tyre të vogël Aeko.

Dyshja u takua me yllin shqiptaro-britanik, Rita Ora para se të bënin dalje të ndara nga një vend lokal në enklavën qendrore të Londrës, për t’u nisur më pas në shtëpitë e tyre përkatëse, shkruan DailyMail.

Duke u shfaqur e turpshme në mënyrë jo karakteristike, Rita, 29 vjeçe, mbuloi fytyrën e saj të njohur menjëherë ndërsa u ngjit në pjesën e pasme të veturës së saj përpara udhëtimit për në shtëpi.

Në një mbrëmje të ftohtë këngëtarja qëndroi e ngrohtë e veshur me një xhaketë të zezë dhe të rehatshme.

Duke u aksesuar me shije, Rita i shtoi pamjes së saj edhe më shumë magji me një çantë dore të markës “Chanel”, ndërsa unazat prej ari zbukuruan secilin nga gishtat e saj.

I përgatitur qartë për motin e vjeshtës britanike, Chris, 31 vjeç, kishte veshur xhaketën e tij të trashë mbi xhinse të ngushta dhe një palë atlete.

Në përputhje me udhëzimet e tanishme të shëndetit dhe sigurisë, ylli amerikan mbuloi fytyrën e tij me një maskë mbrojtëse ndërsa po kalonte nëpër rrugë me djalin dhjetë muajsh Aeko, që e mbante në krahë.

Këngëtari u pa pranë ish-bashkëshortes, Ammika, 27 vjeçe.

Kohët e fundit u zbulua se ylli kishte shfrytëzuar në maksimum kufizimet e udhëtimit të relaksuar duke u nisur për në Mbretërinë e Bashkuar për t’u ribashkuar me Ammikën dhe djalin e tyre.

Kthimi i tij në Londër vjen pasi ai u ndalua nga Britania e Madhe në vitin 2009, pas pranimit të fajësisë së tij për akuzën e sulmit nga ish-e dashura e tij, Rihanna.

Artistit më pas iu refuzua një vizë kur u përpoq të hynte në vend në vitin 2010 për turneun e tij muzikor.

Ministria e Brendshme tha në një deklaratë për BBC në atë kohë: “Ne rezervojmë të drejtën të refuzojmë hyrjen në MB për këdo që është fajtor për një vepër të rëndë penale. Siguria publike është një nga shqetësimet tona kryesore”.

Ai përfundoi dënimin e tij në vitin 2015 dhe duket se ndalimi i tij nga vendi është hequr që prej asaj kohe. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending