Connect with us

Showbiz

Iu rikthye bashkëshortit pak muaj pasi kërkoi divorcin, Cardi B: E vetmja gjë që më ktheu te ai ishte penisi i tij

Published

on

Cardi B konfirmoi se është bashkuar përsëri me burrin e saj Offset vetëm një muaj pasi paraqiti kërkesën për divorc duke cituar se bashkimi ishte ‘prishur në mënyrë të pakthyeshme’ dhe ‘nuk ka asnjë perspektivë për një pajtim’.

Reperja 28-vjeçare publikoi disa statuse në rrjetin social Twitter (por që tashmë janë fshirë) duke pretenduar se ajo ishte vetëm me të për burrërinë e tij dhe mohoi që ai të ishte abuziv emocionalisht me të.

Një ndjekëse shkroi se reper Offset, gjithashtu 28 vjeçar, është një ‘abuzues’ dhe Cardi shkroi: ‘Abuziv? Vajzë, unë jam ajo që bëj goditjen dhe flas”, shkruan DailyMail.

Pas pretendimeve, se Offset është një mashtrues serial, një tjetër ndjekës shkroi: “Manipulimi është gjithashtu një formë abuzimi”.

Cardi shkroi përsëri: “Askush nuk mund të më manipulojë mua për të bërë seks. Unë kam një zgjedhje. Kur të lodhem nga penisi do të largohem. E vetmja gjë që më kthen përsëri është penisi. Jo gjuha, jo paratë, jo veturat, ishte penisi!”.

Cardi pastaj fshiu postimet dhe nuk është e qartë pse mendoi se ishte e përshtatshme të shkruante për të mbrojtur partnerin e saj.

Duke ndryshuar disi lidhjen e saj, ajo diskutoi marrëdhënien e tyre të trazuar në një lidhje direkte në Instagram, ku ajo pranoi se po luftonte pa burrin e saj në krah, duke e quajtur atë ‘shokun e saj më të mirë’.

Pajtimi i tyre u konfirmua, derisa Cardi u pa në festën e ditëlindjes së Offset në Las Vegas fundjavën e kaluar.

Cardi dhe Offset paraqitën dokumente në Gjykatën Superiore, Qarku Fulton, Georgia më 15 shtator nën emrat e tyre të vërtetë – Belcalis Almanzar dhe Kiari Cephus – si pjesë e një peticioni divorci.

“Është e vështirë të mos flasësh me shokun tënd më të mirë”, tha ajo. “E dini çfarë po them? Është vërtet e vështirë të mos flasësh me shokun tënd më të mirë”, shton ajo.

Ajo u përpoq të qetësonte urrejtësit kur ata ia përmendën faktin se ajo ka pranuar një veturë të tipit ‘Rolls Royce’ si dhuratë nga reperi Offset dhe pranoi se ishte ‘materialiste’.

“Më pëlqejnë gjërat materiale”, tha ajo.

Interpretuesja e hitit “Bodak Yellow” tha se marrëdhënia e tyre ishte një histori disi normale që filloi kur ishin të rinj.

Çifti në fjalë janë të njohur për ndarjet dhe pajtimet e tyre të shpeshta ndër vite. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending