Connect with us

Showbiz

Ekskluzive: Zbulohen titujt dhe disa nga bashkëpunimet e albumit të ri të Bebe Rexhës

Published

on

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është në përgatitje të albumit të saj më të ri, njëherësh të dytin në karrierën e saj.

Albumi i saji parë në studio u publikua i titulluar “Expectations” u publikua në qershor të vitit 2018, duke shënuar suksese të shumta në arenën ndërkombëtare, si ndër albumet më të dëgjuara të artisteve femra të atij viti.

Tani, Bebe Rexha është gati për të publikuar albumin e saj të dytë, i cili konverton punën e saj dy vjeçare të artistes në studio.

Kopertina e albumit të parë të Bebe Rexhës, Expectations (Foto: Wikipedia)

Albumi ende i pa titull do të ketë disa këngë të reja, bashkëpunime dhe këngë që tashmë janë publikuar, siç është bashkëpunimi i fundit me Doja Cat, “Baby, I’m Jealous”.

Telegrafi ka arritur të marrë disa informacione të shkurtra lidhur me albumin e ri të këngëtares, nga një burim i afërt brenda stafit të saj menaxherial.

“Bebe Rexha ka punuar shumë gjatë karantinës, ajo ka qenë vazhdimisht duke iniciuar këngë dhe ajo e do këtë album. Ajo ka qëndruar për muaj të tërë në Los Angeles larg nga prindërit e saj në New York, vetëm e vetëm për të punuar sa më shumë. Ajo kishte planifikuar ta publikonte atë më herët, por siç ka njoftuar edhe vet ajo, është detyruar ta shtyjë publikimin e tij shkaku i pandemisë globale COVID-19”, ka thënë ky burim.

Për këtë album, ajo ka bashkëpunuar me producentë të njohur të tregut ndërkombëtar si: Greg Kurstin, Jon Hume, Jason Gill dhe Jussifer.

Telegrafi ka arritur të sigurojë ekskluzivisht edhe titujt e këngëve të albumit të saj të ri, i cili do të ketë 13 këngë në versionin e parë dhe plot 16 sosh në versionin “Deluxe”, që do të publikohet pas atij të parit.

Ekskluzive: Lista e këngëve të albumit të dytë të Bebe Rexhës që do të publikohet së shpejti

Pjesë e albumit mund të shihet se janë edhe këngët e saj të njohura, që tashmë veç gjendet në kanalin YouTube të publikuara edhe me klipe si: “Last Hurrah”, “Not 20 Anymore” dhe “Baby, I’m Jealous”.

Një risi e veçantë e albumit, është fakti që Bebe Rexha po i rikthehet bashkëpunëtorëve të vjetër, duke realizuar një këngë me Pete Wentz, me të cilin në vitin 2010 kishte formuar një grup të quajtur “Black Cards” dhe mbanin koncerte bashkë.

Bebe Rexha dhe Pete Wentz, grupi “Black Cards” (Foto: Twitter)

“Ajo ka nostalgji për kohën e vjetër, kjo është dhe arsyeja që në albumin e ri ka zënë vend një bashkëpunim me Pete Wentz, me të cilin dikur ishte në një grup të quajtur ‘Black Cards’. Pritet të jetë vërtetë një album i veçantë”, ka thënë një burim pranë këngëtares për Telegrafin.

Ende nuk ka një datë të saktë dhe titull për albumin, megjithatë këngëtarja me origjinë nga Dibra thuhet se është shumë entuziaste, pasi ka punuar vet në shumë prej këngëve, disa prej të cilave ajo i përshkruan si autobiografike. /Telegrafi/

Bebe Rexha (Foto: Rich Fury/Getty Images/Guliver)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending