Connect with us

Sport

Portali britanik e parashikon rezultatin e ndeshjes Maqedoni e Veriut – Kosovë

Published

on

Portali britanik “sportsmole.co.uk” e ka favorizuar ekipin e Maqedonisë së Veriut për takimin e nesërm, duke parashikuar se do të fitojë me rezultat 2:1 ndaj Kosovës

Maqedonia e Veriut dhe Kosova do të përballen nesër mbrëma në stadiumin “Tose Proeski Arena” në Shkup, në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e “play-offit” të Ligës së Kombeve.

Kjo ndeshje do të jetë historike për të dyja ekipet kombëtare pasi fitorja eventuale e dërgon njërën skuadër në finale dhe vetëm 90 minuta larg Evropianit 2020.

Maqedonasit e kanë vetëm një mungesë për këtë ndeshje (Elif Elmas), ndërkohë që trajneri Igor Angelovski do t’i ketë në dispozicion gjashtë futbollistë shqiptarë.
Nga ana tjetër, “Dardanët” do t’i kenë shtatë mungesa, Milot Rashica, Idriz Voca, Hekuran Kryeziu, Vedat Muriqi, Besar Halimi, Samir Ujkani dhe me gjasë edhe Amir Rrahmani).

Për këtë, portali britanik “sportsmole.co.uk” e ka favorizuar ekipin maqedonas për këtë takim.

Sipas këtij portali, kjo ndeshje do të përfundojë me rezultat 2:1 për Maqedoninë e Veriut.

“Dy ekipet kishin fillim të ndryshëm të kampanjës në Ligën e Kombeve, por këto rezultate bëhen të parëndësishme kur bëhet fjalë për një ndeshje gjysmëfinale të play-offit, e vlefshme për kualifikim në Euro 2020. Kosova do të luajë pa disa lojtarë të rëndësishëm dhe të njohur. Prandaj, ne parashohim që Maqedonia e Veriut të fitojë dhe të avancojë në finalen e nëntorit në Ligën D. Ne themi: Maqedonia e Veriut – Kosova 2:1”, ka shkruar portali “sportsmole.co.uk”.

Dueli në mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të luhet nesër mbrëma duke filluar nga ora 20:45.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending