Connect with us

Sport

Pandev: Maksimum në terren, për të gëzuar të gjithë – SHKUPI

Published

on

Përpos problemeve të mëdha që I kishte në udhëtimin e tij nga italia, Goran Pandev, do të drejtojë Maqedoninë në sfidën historike ndaj Kosovës.

– Advertisment –

“Të gjithë e dijnë se çka sjell fanella e kombëtares dhe është ndryshe nga futbolli në klubet. E dijmë se çka sjell kjo ndeshje. Jemi me eksperiencë dhe të përgatitur për gjithçka që në pret. Për mua është gjasa e fundit që të luajë në një event të madh sportive, andaj dëshira për fitore është tejet e madhe. Thjeshtë jetojë për këtë ndeshje. E dijë se të gjithë do të japim maksimumin në terren që të gëzojmë popullin tonë në këto momente të vështira,” ka thënë mes tjerash Pandevi.

Kapiteni i Maqedonisë, falenderoi të gjithë të cilët I kanë ndihmuar që të jetë në këtë përballje.

Alsat