Connect with us

Sport

Pas 5 transfertave, ky do të jetë formacioni i frikshëm i Juventusit!

Published

on

Juventus ishte njëra nga skuadrat më aktive në merkaton e verrës duke siguruar disa goditje të mëdha. Bardhezinjtë transferuan Arthur Melon nga Barcelona, Dejan Kulusevskin nga Parma, McKennie nga Schalke, Alvaro Moratan nga Atletico Madrid dhe transferimin më të madh për këtë vit, Federico Chiesan nga Fiorentina.

Juventus huazoi Chiesan me të drjtë blerjeje pas dy viteve. Në vitin e parë “Biankonerët” do të paguajnë 3 milionë euro, në të dytin 7 milionë euro dhe për blerjen e tij do të paguajnë 40 milionë euro. Transferimi mund të kap vlerën totale prej 60 milionë eurove duke përfshirë edhe bonuset.

Pirlo ka në dispozicion lojtarë të shkëlqyeshëm dhe nuk ka dyshim se Biankonerët kanë një skuadër të frikshme këtë sezon. Objektivi kryesor i Juventusit mbetet Liga e Kampionëve dhe me këtë skuadër nuk ka dyshim se Biankonerët janë favorit për ta fituar Championsin.

Formacioni i mundshëm i Juventusit:

Image

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending