Connect with us

Sport

Lazio dorëzon listën e Champions, prezent Muriqi dhe Strakosha

Published

on

Lazio ka dorëzuar listën e lojtarëve me të cilët do të përfaqësohet në Ligën e Kampionëve.

Trajneri i bardhekaltërve, Simone Inzaghi ka thirrur për këtë kompeticion 23 futbollistë. Tekniku italian ka vendosur të lërë jashtë liste mbrojtësit Denis Vavro dhe Bastos.

Ndërsa sulmuesi i përfaqësueses kosovare, Vedat Muriqi është në listë. Gjithashtu, prezent është edhe portieri i kombëtares shqiptare, Tomas Strakosha.

Më poshtë keni listën e plotë:

Image

Alsat