Connect with us

Showbiz

Ermal Fejzullahu: Kam pësuar sulm të panikut në një dasmë

Published

on

Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu, është shumë i pëlqyer nga publiku shqiptar për këngët e tij.

Ai është zëri i përzgjedhur i shumë çifteve në ditën e tyre të dasmës dhe si rrjedhojë sezoni i tij veror është gjithmonë i ngjeshur me dasma dhe koncerte të shumta.

Në gjithë ato mbrëmje muzikore që ka mbajtur ndër vite, zor se mund të ketë ndonjë rast që nuk i ka ngelur në mendje, qoftë për të mirë apo për të keq.

Foto: Ermal Fejzullahu/Instagram

Në një nga kronikat e emisionit “Prive”, këngëtari Fejzullahu ka kujtuar së fundmi se si në vitin 2015, kishte përjetuar një sulm paniku në një dasmë.

Ai tha se fillimisht kur mori mikrofonin të këndojë, të rrahurat e tij të zemrës u shpejtuan aq sa ai u detyrua të thërrasë djemtë e restorantit, për ta ndihmuar që ta dërgojnë në spital.

Ermali tregoi se në atë moment kishte marrë trajtimin e duhur mjekësor, por që vetëm pas gjashtë muajsh kontrolle dhe ekzaminime, ishte vërtetuar se ai ka përjetuar sulme të panikut.

Përkundër stigmës dhe paragjykimeve të shumta për shëndetin mendor në vend, ai pranoi se probleme të tilla duhet të vihen në pah, pasi janë gjëra normale dhe përvoja të tilla, ndikojnë që njerëzit më pas të tregojnë edhe më shumë kujdes për shëndetin e tyre. /Telegrafi/

Showbiz

Dua Lipa ironizon me presidentin Trump, e krahason atë me kunguj

Published

on

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa shumë herë ironizon me presidentin amerikan, Donald Trump.

Dua njihet për mospëlqimin e saj ndaj Trumpit, ku shpesh herë e shpreh atë përmes llogarisë së saj në Instagram.

Këtë herë ajo ka publikuar një imazh duke përqeshur presidentin me disa vargje, “Donald Trumpkin. I portokalltë nga jashtë, bosh nga brenda dhe duhet të hidhet që javën e parë të nëntorit”, thotë fotografia e një tabele në formë shakaje të festës së Halloweenit që mbahet në prag të zgjedhjeve. /Gazeta Sinjali/

Continue Reading

Showbiz

Kylie Jenner shprehu mbështetjen e saj për Joe Biden përmes një postimi, pak minuta para se ta fshinte atë

Published

on

Kylie Jenner për pak kohë shfaqi mbështetjen e saj për Ish-zëvendës Presidentin Joe Biden muajin e kaluar kur ajo ndau me ndjekësit një postim në Instagram që e mbështeste atë.

Ylli 23-vjeçar i “Keeping Up With The Kardashians” ripostoi një mesazh në Instagram Stories nga Michelle Obama duke vlerësuar të nominuarin demokrat më 30 shtator, përpara se ta fshinte postimin brenda disa minutash, shkruan DailyMail.

Kohët e fundit, motra e manjatit të kozmetikës, Kourtney Kardashian, 41 vjeçe, zbuloi të enjten se ajo po mbështeste kunatin e saj Kanye West për president, edhe pse shanset e tij për të fituar zgjedhjet janë tani një pamundësi matematikore.

Postimi që Kylie publikoi u shkrua një ditë pas debatit të parë presidencial midis Presidentit Donald Trump dhe Biden.

Në të, ish-Zonja e Parë simpatizoi shikuesit të cilët u ‘fikën nga sjellja e Presidentit natën e kaluar’ në debat, gjatë së cilës ai u kritikua nga ekspertë të shumtë për ndërprerjen e vazhdueshme të Bidenit dhe për injorimin e moderatorit, spikerit të ‘Fox News’, Chris Wallace.

Presidenti më vonë u zbulua se ishte pozitiv me coronavirus pas debatit dhe Shtëpia e Bardhë deri më tani ka refuzuar të zbulojë se kur ishte testi i tij i fundit negativ.

Michelle Obama e vlerësoi Bidenin si “mënyra e vetme për të dalë nga ky kaos dhe për të rivendosur një stabilitet në këtë vend”, dhe ajo u kërkoi ndjekësve të saj të ndihmonin miqtë dhe familjen e tyre për t’u regjistruar dhe për të votuar.

Kylie e kishte të qartë postimin në InstaStory për disa minuta.

Nuk është e qartë pse miliarderja e re e fshiu më pas postimin.

Deri më tani, shumica e klanit Kardashian – Jenner kanë shmangur vëmendjen e tyre nga zgjedhjet, megjithëse Kim Kardashian është takuar me Donald Trumpin shumë herë për të avancuar punën e saj të reformës në drejtësinë penale.

Ajo gjithashtu inkurajoi fansat e saj të votojnë të enjten pa specifikuar një kandidat. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Në shenjë respekti për familjen mërgimtare që humbi katër anëtarë, Labi shtynë publikimin e këngës së re

Published

on

Këngëtari i njohur shqiptar, Labinot Tahiri, kishte planifikuar që të publikonte këngën e tij më të re, në bashkëpunim me motrën e tij, Sarandën.

Mirëpo, për shkak të tragjedisë famëkeqe të së shtunës, ku katër anëtarë të një familje nga Ferizaj, u ndanë nga jeta nga një aksident me fatalitet gjatë kthimit nga Kosova në Zvicër.

Labi u ka shprehur ngushëllime familjarëve, teksa edhe ka njoftuar se kjo do të jetë arsyeja që projekti muzikor i paraparë të publikohej në bashkëpunim me motrën e tij, do të shtyhet.

Labinot Tahiri dhe motra e tij (Foto: Labinot Tahiri/Instagram)

Në një postim në rrjetin social Facebook, Labi ka sqaruar se kjo ngjarje e ka lënë të mërzitur atë, si shumë bashkëqytetarë të tij të Ferizajt.

Ky është statusi i tij i plotë (pa ndërhyrje):

“Në jetê kemi gëzime dhe mërzia apo hidhërime!
Ne vdesim edhe në vendlindjet tona, por raste si vdekjet kur gurbetqarët kthehen nga vendlindja dhe pësojnë humbje jete nga aksidentet e rrugês vërtet e dhimbshme.
Gjithçka që kishim me projektet tona shtyhen gjithsesi sepse ndajmë dhimbjen edhe me qytetarët e mi Ferizajas dhe me familjën që humbi 4 antarë.
Ngushëllime e nderuar familje!
Zoti ju dhashtë forcë e ti kujtoni pêrherë!
Labi -KOSOVË E SHQIPËRISË”. /Telegrafi/

Foto: SC/Labinot Tahiri/Facebook

Continue Reading

Trending