Connect with us

Showbiz

Kylie Jenner shprehu mbështetjen e saj për Joe Biden përmes një postimi, pak minuta para se ta fshinte atë

Published

on

Kylie Jenner për pak kohë shfaqi mbështetjen e saj për Ish-zëvendës Presidentin Joe Biden muajin e kaluar kur ajo ndau me ndjekësit një postim në Instagram që e mbështeste atë.

Ylli 23-vjeçar i “Keeping Up With The Kardashians” ripostoi një mesazh në Instagram Stories nga Michelle Obama duke vlerësuar të nominuarin demokrat më 30 shtator, përpara se ta fshinte postimin brenda disa minutash, shkruan DailyMail.

Kohët e fundit, motra e manjatit të kozmetikës, Kourtney Kardashian, 41 vjeçe, zbuloi të enjten se ajo po mbështeste kunatin e saj Kanye West për president, edhe pse shanset e tij për të fituar zgjedhjet janë tani një pamundësi matematikore.

Postimi që Kylie publikoi u shkrua një ditë pas debatit të parë presidencial midis Presidentit Donald Trump dhe Biden.

Në të, ish-Zonja e Parë simpatizoi shikuesit të cilët u ‘fikën nga sjellja e Presidentit natën e kaluar’ në debat, gjatë së cilës ai u kritikua nga ekspertë të shumtë për ndërprerjen e vazhdueshme të Bidenit dhe për injorimin e moderatorit, spikerit të ‘Fox News’, Chris Wallace.

Presidenti më vonë u zbulua se ishte pozitiv me coronavirus pas debatit dhe Shtëpia e Bardhë deri më tani ka refuzuar të zbulojë se kur ishte testi i tij i fundit negativ.

Michelle Obama e vlerësoi Bidenin si “mënyra e vetme për të dalë nga ky kaos dhe për të rivendosur një stabilitet në këtë vend”, dhe ajo u kërkoi ndjekësve të saj të ndihmonin miqtë dhe familjen e tyre për t’u regjistruar dhe për të votuar.

Kylie e kishte të qartë postimin në InstaStory për disa minuta.

Nuk është e qartë pse miliarderja e re e fshiu më pas postimin.

Deri më tani, shumica e klanit Kardashian – Jenner kanë shmangur vëmendjen e tyre nga zgjedhjet, megjithëse Kim Kardashian është takuar me Donald Trumpin shumë herë për të avancuar punën e saj të reformës në drejtësinë penale.

Ajo gjithashtu inkurajoi fansat e saj të votojnë të enjten pa specifikuar një kandidat. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending