Connect with us

Showbiz

Dikur në kopertinat e revistave me nam botëror, sot e pastrehë: Si u rrënua jeta e modeles së njohur Eloisa Pinto Fontes?

Published

on

Fontes nuk mbante asgjë mbi të përveç një çantë shpine që përmbante dokumente. Dokumentet thuhet se përbëheshin nga kontratat e saj me agjencitë ndërkombëtare të modelimit dhe referencat nga fotografët ndërkombëtarë

Modelja braziliane Eloisa Pinto Fontes, e cila u raportua se ishte zhdukur nga New Yorku në vitin 2019, u gjet “e vetme dhe e çorientuar” në një lagje të varfër të Rios në Brazil kohët e fundit, sipas DailyMail. Modelja që dikur zbukuronte kopertinat e revistave me reputacion, përfshirë ‘Elle’, ‘Grazia’ dhe ‘Glamour’, u gjet në favela Morro do Cantagalo në Rio, në jug-lindje të vendit më 6 tetor, shkruan Meaww.

Fontes u gjet nga një ekip lokal i vëzhgimit të lagjes. Raportohet se modelja u pa duke bredhur “pa këmishë dhe pa këpucë për dy ditë”. Fontes nuk mbante asgjë përveç një çantë shpine që përmbante dokumente. Dokumentet thuhet se përbëheshin nga kontratat e saj me agjencitë ndërkombëtare të modelimit dhe referencat nga fotografët ndërkombëtarë.

Raportet thonë se Fontes “u zhduk” nga New Yorku më herët në vitin 2019 dhe u gjet pesë ditë më vonë, në një rrugë në qytetin e White Plains, rreth 30 minuta me makinë nga Manhatani qendror. Sipas Mirror UK, ajo ishte “çorientuar dukshëm” kur u pa për herë të parë pasi u zhduk.

Ndërkohë, Oglobo raportoi se ajo vendosi të kthehej në Brazil në fillim të këtij viti dhe u vendos në Rio, duke kërkuar punë. Ajo nuk e kishte informuar familjen e saj për vendndodhjen e saj dhe ata nuk mund të bënin asnjë kontakt me të dhe vazhduan ta kërkonin. Ata thuhet se jetojnë në një pjesë të ndryshme të Brazilit.

Sidoqoftë, një nga agjencitë e modelimit që ra në kontakt me Fontes, ka zbuluar se organizata e tyre ra dakord ta ndihmonte të gjente punë pasi karriera e saj ishte ndalur pas zhdukjes së saj. Ajo thuhet se i tha agjencisë se ajo “mund të udhëtojë gjithashtu në Gjermani dhe New York për punë” përveç se shprehu interesin e saj për të gjetur punë në vendin e saj të lindjes. Sidoqoftë, agjencia e modelimit ‘Joy’ nuk përfundoi asnjë kontratë me Fontes “para goditjes pandemike”, raporton DailyMail.

Para se të zhdukej, modelja jetoi me burrin e saj Andre Birleanul në New York. Ajo thuhet se u takua me modelin ruso-rumun në moshën 18 vjeçe kur ai ishte 34 vjeç dhe jetonte në Sao Paulo. Ata kanë një vajzë së bashku, e cila ka lindur në vitin 2013. Çifti u martua në vitin 2014. Raportet sugjerojnë që Fontes dhe Birleanu u ndanë shpejt pas zhdukjes së saj. Thuhet se ai ka ruajtur kujdestarinë e vajzës së tyre shtatë vjeçare.

Sipas DailyMail, Fontes qëndroi me shoqen e saj kur ajo arriti për herë të parë në Rio dhe përfundimisht u transferua tek i dashuri i saj i atëhershëm, me të cilin romanca zgjati për rreth katër muaj. Nuk ka asnjë informacion në dispozicion për vendndodhjen e saj midis ndarjes dhe derisa ajo u gjet kohët e fundit në lagjet e varfëra të Rios.

Fontes thuhet se ka qenë në një “gjendje paranojake”, ngurronte të shkonte me policinë kur ajo u gjet. Ajo që nga ajo kohë është regjistruar në një institucion të shëndetit mendor, Instituti Psikiatrik ‘Philippe Pinel’ në lagjen Botafogo dhe mjekët thuhet se kanë thënë se nuk kanë në plan ta lëshojnë atë. Nëna e saj është informuar për vendndodhjen e saj dhe ajo do të udhëtonte për në Rio për t’u kujdesur për të. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending