Connect with us

Sport

Deklaratë e çmendur: Jam një sportiste, mbi dy metra e gjatë dhe që e do s… – Bota Sot

Published

on

Pasi pozoi për revistën ESPN në vitin 2019, basketbollistja australiane Elizabeth Cambridge vendosi të tregojë trupin e saj në kopertinën e “Playboy”.

Ajo kishte dhënë një deklaratë për revistën “Playboy” rreth seksualitetit në botën e sporteve

“Po, unë jam një sportiste që është mbi dy metra e gjatë dhe e do seksin! Edhe ne jemi njerëz dhe duam të shfryhemi nga seksi.

Si një atlet ndjeva se nuk duhet të jem seksi. “Gjithçka që ata donin nga unë ishte të uleshin, të heshtnin, të punonin shumë dhe të merreshin me sport”, tha Cambridge, transmeton “Ekipa.mk”.

Alsat