Connect with us

Sport

Maqedonia me formacion ofenziv, Kosova më e kujdesshme – SHKUPI

Published

on

Maqedonia sonte do të zhvillojë sfidën historike kundër Kosovës, në kuadër të plej offit në Ligën e Kombeve. Trajnerët e dy kombëtareve, Igor Angelovski dhe Bernard Shalland, kanë caktuar formacionin e parë, ku mund të shihen disa rrisi.

– Advertisment –

Maqedoni: Dimitrievski, Musliu, Velkovski, Bejtullai , Ristovski, Ademi, Nikolov, Alioski, Bardhi, Nestorovski, Pandev.

Kosova: Muriqi, Vojvoda, Dresheviq, ALiti, Kolloli, Berisha, Shala, Hadergjonaj, Celina , Zeneli dhe Nuhiu.

Alsat