Connect with us

Sport

Mesazhi emocionues i Muriqit për djemtë e Kombëtares së Kosovës

Published

on

Futbollisti edhe pse kishte lejen e Lazios, nuk ka mundur t’i bashkohet Kosovës shkaku i gjendjes fizike të tij, që së fundi ka kaluar një lëndim.

Tani anëtari i ri i Lazios, ka dërguar një mesazh për djemtë e Kosovës, që sonte luajnë ndaj Maqedonisë.

“Suksese djem. Unë dhe gjithë Kosova zemrën e kemi me ju”, ka shkruar Muriqi në Instagram.

Ndeshja mes Maqedonisë dhe Kosovës zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:45.

Alsat