Connect with us

Showbiz

Albi dhe Azet publikojnë këngën e re “Habibi”

Published

on

Reperi i njohur shqiptar, Azet, ka publikuar projektin e ri muzikor të quajtur “Habibi”.

Ai ka bashkuar forcat me të vëllanë, Albin, i cili ka pak kohë që ka bërë debutimin në muzikë.

Miksimi dhe masterizimi i këtij bashkëpunimi u bë nga Sascha ‘Busy’ Buhren, gjersa artistët me prejardhje nga Kosova vijnë me interpretim në gjuhën gjermane.

Foto: Screenshot/YouTube

Producimi ndërkohë u realizua nga Lucry e Suena me video të kompletuar nga Sonan Productions.

Projektin e dyshes së famshme të plotë tashmë mund ta gjeni në platformën YouTube, në kanalin e KMN Gang.

Vëllezërit kanë bashkë edhe disa duete të tjera të suksesshme që kanë marrë miliona klikime në platformat e popullarizuara muzikore.

Të njëjtit jetojnë dhe veprojnë prej vitesh në Gjermani. /Telegrafi/