Connect with us

Showbiz

Vëllëzërit e Chadwick Boseman, Kevin dhe Derrick flasin për aktorin pas vdekjes së tij

Published

on

Ylli i “Black Panther”, aktori tashmë i ndjerë Chadwick Boseman, është përkujtuar nga vëllëzërit e tij, Kevin dhe Derrick.

Chadwick ndërroi jetë në moshën 43 vjeçare nga kanceri i zorrës së trashë në fillim të muajit gusht, të cilën e kishte mbajtur të fshehtë edhe nga familja e tij.

Në kujtim të vëllait, Kevin dhe Derrick së fundmi kanë folur për New York Times rreth vdekjes së tij.

Chadwick Boseman (Foto: Fox News)

“Unë jam përpjekur të kujtoj Chad dhe jo Chadwick”, theksoi Kevin, ‘dhe ka qenë shumë Chadwick në ajër”.

Duke iu referuar vëllait të tij të vogël, ai vuri në dukje: “Ju duhet të filloni ta ndani atë person me botën; unë gjithmonë përpiqesha ta trajtoja atë thjesht si vëllain tim”.

Sipas Derrick, më i madhi nga tre vëllëzërit, Boseman i tërhiqte njerëzit drejt një standardi të mrekullueshëm si i ri, duke sugjeruar që krijimtaria e tij nuk kishte asnjë kufizim.

“Chad ishte i talentuar, ai është ndoshta personi më i talentuar që kam takuar ndonjëherë”, deklaroi ai.

Vëllëzërit e Chadwick Boseman

Me sa duket, babai tyre Leroy gjithmonë u thoshte që të bënin më të mirën kur ishin fëmijë, gjë të cilën ylli i “MCU” e merrte veçanërisht me zemër.

“Ai gjithmonë bënte më të mirën e tij”, tha Kevin. “E mira e tij ishte e mahnitshme”.

Ndërkohë, aktorja Sienna Miller gjithashtu është hapur në lidhje me bujarinë e tij ndërsa punonin së bashku në “21 Bridges together”. /Telegrafi/

Chadwick Boseman (Foto: Anthony Behar/Sipa USA)(Sipa via AP Images)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending