Connect with us

Showbiz

Vdes aktori i njohur shqiptar, ishte i infektuar me COVID-19

Published

on

Lajm i zi për artin shqiptar.

Aktori i njohur i humorit, Koço Devole ka vdekur sot në spitalin Infektiv, pas infektimit me koronavirus.

Gjendja e tij kohët e fundit ishte përkeqësuar.

75-vjeçari Koço Devole ishte një nga personalitet më të njohura të humorit shqiptar dhe numëron në repertorin e tij qindra role, në filma dhe komedi.

Përveçse ishte një aktor i shkëlqyer humori, Devole ishte karikaturist, skenarist, regjisor si edhe një prezantues spektaklesh. /Gazeta Sinjali/