Connect with us

Showbiz

Ricky Martin shprehet i lumtur pas fitores së Joe Biden dhe të Kamala Harris

Published

on

Këngëtari, tekstshkruesi dhe producenti i njohur, Ricky Martin, po ashtu është në mesin e të famshmëve që ka bërë një reagim pas fitores së Joe Biden dhe Kamala Harris.

Ai shprehet i lumtur për presidentin e 46-të të ShBA-së, duke thënë se është shumë i nderuar që ka qenë pjesë e fushatës së tij dhe se kanë punuar mjaft shumë për të bërë më të mirën rreth kësaj.

Artisti porto-rikan mes tjerash uron edhe Kamala Harris, njëherësh gruan e parë zëvendëspresidente në Amerikë.

“Ju uroj më të mirën President i zgjedhur Joe Biden. Faleminderit për integritetin dhe frymën tuaj bashkuese. Si Porto Rikan, jam i nderuar që kam punuar me ju në këtë fushatë të vështirë”.

“Urime Kamala Harris për bërjen e historisë, duke ruajtur hirin”, ka qenë mbishkrimi i postimit të publikuar në Facebook.

Ricky Martin (Foto: Invision AP)

Në anën tjetër, Donald Trump paralajmëroi betejë ligjore, pasi vazhdimisht pretendon se ka pasur parregullsi në procesin zgjedhor, duke thënë se ka pasur edhe mashtrime. /Telegrafi/