Connect with us

Showbiz

Të famshmit që patën lidhje dashurie mes vete, që të gjithë mund të kenë harruar për ta

Published

on

Derisa shumë yje ndërkombëtare nuk kursehen duke shpërndarë çdo gjë nga privatësia e tyre, të tjerë mundohen të mbajnë sekrete shumta.

Pete Wicks është njëri prej tyre i cili vite më pas zbuloi lidhjen me Chloe Sims, të cilët kishin qenë në lidhje për dy vite, shkruan The Sun.

(Foto: The Sun)

Kohë të njëjtë sikurse këta të fundit kaluan edhe Calum Best dhe Lindsay Lohan.

(Foto: The Sun)

Ata u ndanë për shkak se dëshironin të shijonin më shumë kohën si beqarë, ndërsa festat dhe daljet e shumta ishin primare për ta.

Muzikanti i njohur Moby është tjetri që ka përmendur  se ka qenë në lidhje me Natalie Portman, derisa ai ishte 33 vjeç ndërsa ajo 20 vjeç.

(Foto: The Sun)

Çifti që përjetuan romancën, që jo shumë besuan për ta, janë Justin Timberlake dhe artistja e njohur Fergie.

(Foto: The Sun)

Romancën ata e kishin filluar në vitin 1996, derisa Fergie kishte thënë se lidhja e tyre asnjëherë nuk ishte serioze.

Madonna dhe Michael Jackson janë dyshja tjetër që ishin së bashku në vitin 1991, ndërsa folën publikisht në The Oscars.

(Foto: The Sun)

Arsyeja kryesore e ndarjes së tyre ishte Madonna, pasi kjo e fundit nuk mund të ambientohej me stilin e yllit pop.

Në mesin e këtyre është edhe Robbie Williams dhe  të cilët për herë të parë u panë në vitin 2003.

(Foto: The Sun)

Nuk kaloi shumë kohë, dyshja u ndanë pasi Williamsit iu desh të siguronte lidhjen me Ayda Field.

Sharon Osbourne ishte vetëm 25-vjeçare kur filloi lidhjen e saj me komedianin e njohu Jay Leno.

Dy vite ishte periudhe që ata kaluan nën shoqërinë e njëri-tjetrit, ndërsa Sharon nuk e kishte konsideruar si të mjaftueshme lidhjen.

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending