Connect with us

Showbiz

Tayna merr vëmendje me ‘freestyle’ e ri

Published

on

Ka vetëm dy vite prej se është bërë pjesë e skenës muzikore shqiptare, por lirshëm mund të thuhet se është njëra nga reperet që ka bërë bujë të madhe.

Bëhet fjalë për Taynën, e cila përgjatë kësaj kohe ka sjell një sërë hitesh e bashkëpunimesh të suksesshme.

Ajo po vazhdon të jetë mjaft aktive me prurje muzikore, ndërsa së fundmi mori vëmendje me një ‘freestyle’ të ri.

Tayna (Foto: YouTube)

Doruntina Shala (emri i vërtetë) ka qenë e ftuar në sezonin e ri të emisionit “Gjoni Black”, teksa ka realizuar një ‘freestyle’, në të cilën nuk munguan disa ‘thumbime’ për kolegët e saj.

Ky është ‘freestyle’ i plotë i artistes nga Prizreni:

“E kom t’thyme une zemren

Veq qe t’thyme e kom n’rrojt

Lot e qirit jo po t’parev

Prej gzimit t’u kajt

Shrooms-at n’cant delle

Kur en Zvicerr m’zunen dajt

I thojsha un “Onkel, nein.

Malli nAmsterdam u bajt

Bitte bitte lem me Majt

Mos em shtin un shqip me t’shajt

Bitte bitte ich muss weit weg fahren,

kerri white

Check marr une

Albanian lek marr une

N’Lazarat hajde ta then

Edhe krejt harron”.

Ta luj qoken si figure gjeometrike

Fjali urdhnore krejt ca thom cudia me pike

E tani osht e shqume qe jom goxha nifar cike

Prej qe kom dal jom bo shkas I/e nje frike

Du me rrok tripin n’tamin si Dimetiltriptamin

n’matrix mo sun hin

Fhungi qe nhaluca t’shtin

Full jom me etanolin

Nese ma bon ti testin

Hin direkt en insulin

Nese ni her me mu rrin

T’qoj n’rrot t’somes edhe t’zgjedhoj n’kohen e kryer

E qe provon m’u kthy folje mese e kryer

Joveprore, lande zgjedhore, mbiemer “e fyer”

E tani ta lakoj emrin t’i msheli un krejt k’to dyer

Nese ke pshtu o’ per hater

Se s’kishe pas ven as n’vater

fresh si ventilator

Fjala jem o’ legjislator

Per ket rap shit inovator

S’t’boj hesap as kalkulator

E qe ki naj problem

Ti e din ku jom me cader

+383 , n04 , bitch”.

Ndonëse akoma po shijon suksesin e “Qe qe”, Tayna ka paralajmëruar këngën e re dhe pritet ta publikoj së shpejti. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending