Connect with us

Sport

Sportistja bukuroshe kërcënohet me vdekje, ja nga kush – Bota Sot

Published

on

Sportistja seksi e golfit, Paige Renee u sulmua nga disa tifozë të skuadrës së bejsbollit, San Diego, pasi ajo publikisht tha se klubi ka fanella të shëmtuara.

Që nga atëherë, ajo ka marrë mesazhe të pakëndshme në rrjetet sociale, ku disa prej tyre janë tejet seksiste.

Gjithçka filloi kur ajo i dha vetes të drejtë të komentojë fanellat e skuadrës së San Diegos, pas humbjes 5:1 nga LA Dogers.

“Fanellat e skuadrës janë të tmerrshme dhe nuk e them këtë vetëm pse një tifoz i San Diegos më ofendoi në mënyrë seksiste”, ka shkruar Paige.

“Unë do të vij atje dhe do të copëtoj”, i kanë thënë asaj.

Alsat