Connect with us

Sport

Maqedonia me 3 mungesa ndaj Estonisë – SHKUPI

Published

on

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, zbarkoi në Talin, ku të dielen, përball kombëtares së Estonisë, do të zhvillojë ndeshjen e tretë të eliminatoreve në Ligën e Kombëve. Maqedonia do të kërkojë fitoren e dytë në eliminatoret e Grupit të Dytë në Ligën C, ku ka shënuar një fitore dhe një barazim.

– Advertisment –

Mirëpo në këtë përballje do të mungojnë Egzon Bejtullai, Arijan Ademi dhe Krisitijan Toshevski. Këto futbollist nuk ishin pjesë e ekspeditës, e cila do të jetë mysafire në kryeqendërën e Estonisë. Njëkohësisht, vështirësi të vogla ka treguar edhe Stefan Ristovski, për të cilin deri në momentin e fundit nuk do të dihet se a do të jetë në formacionin e parë.

Përballja Estoni-Maqedoni, do të zhvillohet të dielën, në orën 18.00.

Alsat