Connect with us

Sport

Shalland: Kur humbet ndeshja, trajneri merr përgjegjësinë – SHKUPIMK

Published

on

Trajneri i Kosovës, Bernard Shaland, ka zbërthyer gabimet e skuadrës së tij pas humbjes ndaj Maqedonisë së Veriut.

– Advertisment –

“Ishte i pafat goli i parë si u pësua, por ky është futbolli. Goli i tyre i dytë ishte një harkim i mirë, vendosje e mirë e kundërshtarit në zone. Është një gol normal me goditje standarde. Pjesa e parë ishte e mirë, por jo mjaft miërn afër zonës dhe në zone. Kemi bërë një pjesë të parë të mirë, kemi luajtur futboll, luftuar, ishte ndeshje shumë e rrezikshme. 2-1 në pushim ishte e rëndë për ne, në të dytën u munduam të provokonim kundërshtarin në ofensivë me më shumë sulmues, por nuk ishte perfekte. Kemi humbur në organizim të lojës, është problem që na ka kushtuar, e pamë që Maqedonia është skuadër e mirë dhe agresive. I dhamë mundësi për kundërsulme se tentuam të luanim më sulmues, nuk ishte mjaftueshëm dhe në fund duhet të pranojmë humbjen se me këtë ndeshje them që Maqedonia luajti pak më mirë. Në pjesën e parë nuk jam i kënaqur për rezultatin, por pavarësisht në mënyrën se si kemi luajtur e ndërtuar aksionet, se si qarkulluam ishte mire. Por në zonë nuk ishim, kemi pasur mundësi për të bërë krosime, por nuk krosonim me besim, edhe pse aksion ishte gati perfekt. Duhet zjarr në këto ndeshje. Më vjen keq për disa aksione, por duhet ta pranojmë. Trajneri gjithmonë merr përgjegjësitë, por kur thashë që do të kemi shanse në fillim, askush nuk më ka besuar. Kur shkuam në play-off, kam thënë që nuk ishte e lehtë. Jam shumë i zhgënjyer dhe marr gjithë përgjegjësinë, jam trajneri. Kam kënaqësi me këtë skuadër. Unë jam pjesë e ekipit dhe jam i gatshëm për të ardhmen me ekipin, nuk ka dyshime për mua”, tha Shalland për Supersport.al.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending