Connect with us

Sport

Mësohen emrat e kombëtarëve në finale të plej offit – SHKUPI

Published

on

Janë mësuar emrat e 8 kombëtareve, të cilat do të diskutojnë për biletën e fazës finale të Europianit të vitit të ardhshëm. Tetë sfidat e play-off kanë dhuruar fitueset të cilat do të ndeshen brenda Ligës me njëra-tjetrën në nëntor, për të caktuar se kush do të marrë pjesë në aktivitet.

– Advertisment –

Kanë qenë të gjitha ndeshje të luftuara, me diferenca të vogla mes skuadrave, aq sa Serbia siguroi kualifikimin vetëm në shtesë, ndërsa Irlanda e Veriut, Skocia dhe Sllovakia, prenë biletën e tyre vetëm falë gjuajtjeve nga pika e bardhë.

LIGA A

Bullgari-HUNGARI 1-3

ISLANDË-Rumani 2-1

LIGA B

Bosnjë Hercegovinë-IRLANDË V. 1-1 (3-4 P)

SLLOVAKI-Irlandë 0-0 (4-2 P)

LIGA C

Norvegji-SERBI 1-2 (pas kohëve shtesë)

SKOCI-Izrael 0-0 (5-3 P)

LIGA D

GJEORGJI-Bjellorusi 1-0

MAQEDONi -Kosovë 2-1

 

 

Alsat