Connect with us

Sport

Shalland ende gëzon besimin e Ademit – SHKUPIMK

Published

on

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës ka marrë përgjegjësinë për dështimin ndaj Maqedonisë së Veriut, megjithatë, presidenti i FFK, Agim Ademi, ka besim te zvicerani. Sipas një komunikate të FFK, trejnerit zviceran, i është besuar vazhdimi i punës me grupin.

– Advertisment –

Komunikatë e FFK-së:

Presidenti Ademi shfaqi besimin e tij ndaj përzgjedhësit Bernard Shalland dhe bashkëpunëtorëve të tij, duke kërkuar nga ta që të jenë edhe më vigjilentë në këtë periudhë jo të lehtë për ekipin dhe që të jenë të gatshëm për të ndihmuar futbollistët ta përballojnë këtë situatë, si dhe që t’u japin mundësi të gjithëve dhe të krijojnë ekipin më të mirë

Shalland do të ketë dy testet të tjera në këto ditë, atë kundër Sllovenisë dhe Greqisë.

Alsat