Connect with us

Sport

Rafael Nadal siguron finalen e 13 në Paris – SHKUPI

Published

on

Rafael Nadal ka siguruar kualifikimin në finalen e madhe në “Roland Garros”., pasi që në gjysmëfinale mundi Shvarzmanin me 3 sete, ose 6-3, 6-3 dhe 7-6 (7-0) ne geme.

– Advertisment –

Spanjolli siguroi finale e 13-të në Paris, duke konfirmuar edhe faktin se asnjëherë më parë nuk ka humbur një sfidë të gjysmëfinales në turneun në Paris.

Sipas traditës, Nadal, nuk di të humb finalen në turneun Masters në Paris, pasi që vazhdimisht shënon fitore. Spanjolli është në prag të trofeut të 13 në Paris dhe të katërt radhazi.

Në finale, spanjolli do të pret fituesin e sfidës Cicipas – Gjokoviq.

Alsat