Connect with us

Sport

Real Madridi ofron dy yje të mëdha për Paollo Dibala – SHKUPIMK

Published

on

Real Madridi duket se është i gatshëm të bëjë gjithçka për të siguruar shërbimet e Paollo Dibalas në merkaton e ardhshme. Sipas “Calciomercato”, një shkëmbim është i mundur midis “Zonjës së Vjetër” dhe klubit madrilen që ofron Vinisiusin dhe Iskon.

Çellsi, sipas mediave italiane, është gjithashtu i interesuar për Dibala, por oferta e re nga Real Madridi është më superiore se propozimi anglez.

Imazhet e Benzema, që i thotë Mendi të mos ia pasojë topin Vinisiusit, do të kishin pasoja të menjëhershme, duke bërë që klubi madrilen ta konsiderojë përdorimin e brazilianit si një mjet negocimi. Me Iskon dhe Vinisiusin, “Los Blancos” do të mbulonin çmimin total të Dibala-s.

Alsat