Connect with us

Showbiz

Rave këtë të diel fton artistin nga Shkupi, Flooder me një performancë unike!

Published

on

Flooder vjen nga Shkupi me një performancë live këtë të diel në Rave Live Session.

Ai është frymëzuar nga tingujt e muzikës elektronike që ne moshë të re.

Flooder artist shumë i njohur ne Shkup, shquhet për shumëllojshmëri të zhanreve të ndryshme të muzikës si dhe për performancat live me vinyl.

Si DJ, ai kishte mundësinë të ndante skenën me emra të tillë si: Carl Cox, Richie Hawtin, Nina Kravitz, Solomun, Miss Kittin, Moodymann, Ben Klock, Umek, Deetron, Valentino Kanzyani, Matthew Johnson, AME, HEIDI, Stanny Fransen, Martin Buttrich, Robert Dietz, Dan Curtin, Steve Rachmad, Christian Smith, John Selway, etj.

Performancën e tij mund ta ndiqni në faqen e Rave si dhe në faqen e Telegrafi Magazina në Facebook. /Telegrafi/