Connect with us

Sport

Angelovski: Do të shihni maksimumin nga Maqedonia – SHKUPI

Published

on

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, të enjtën do të zhvillojë sfidën historike, të gjysmëfinales së plej offit në Ligën e Kombeve, kundër kombëtares së Kosovës. Trajneri Igor Angelovski, potencoi se futbollistët duhet të jenë të koncetruar dhe të japin maksimumin në terren, që të shënojnë fitore.

– Advertisment –

“Nëse jam në diçka i sigurtë, atëherë është fakti se nesër do të shihni maksimumin e kësaj kombëtare. Do të jetë me e mira nga ata, pasi që e presim plot 30 vite, që të luajmë në balotazh. Është një finale, ku nuancat do të vendosin, mirëpo unë shpresojë se ata do të jenë në anën tonë dhe në fund do ti gëzohemi fitores,” tha në fillim Angelovski.

Një muaj më parë, Maqedonia zhvilloi 2 ndeshjet e sezonit të ri në Ligën e Kombeve dhe trajneri Angelovski potencoi se ata sfida ishin përgatitje e mirë , pasi që futbollistët e kanë arritur përgatitjen e duhur fizike.

“Ajo që është me mjaft rëndësi në krahasim me muajin shtator është se tani futbollistët luajnë në klubet e tyre dhe kampionatet kanë filluar, për dallim që atë kohë kishim futbollist me vetëm 2 stërvitje, andaj përgatitja fizike është në nivel të lartë. Mirëpo kjo përballje, i cili mund të zhvillohet pa stërvitje, e dijmë se çka sjellë, e dijmë se sa do të jetë motivimi. Ata dy ndeshjet në shtator ishin të mirëseardhura si përgatitje, paralelisht të arkëtojmë edhe pikë për sezonin e ri të Ligës së Kombeve, andaj jemi gati për Kosovën. Më kryesore është të jemi të qetë, pasi kjo ndeshje është si edhe gjithë të tjerët, do të kemi qasje të njëjtë si edhe në secilën ndeshje tjetër,është duel mes 11 kundër 11 ndehsjeve të tjerë. Jemi të vetëdijshëm për atë që kemi bërë në vitet e fundit, por tani jemi gati që të nxjerim çdo atom nga forcat tona,” ka shtuar Angelovski.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending