Connect with us

Business

Nga mesnata benzina lirohet për një, ndërsa dizeli për gjysmë denari

Published

on

Benzina Euro Super BS-95 dhe Euro Super BS-98 nga mesnata do të lirohen për një denar, derisa çmim i Dizelit do të shitët për gjysmë denari më lirë, kështu vendosi në mbledhjen e sotme Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE).

– Advertisements –

Çmimi me pakicë i Euro Super BS-95 do të jetë 67 denarë për litër, i Euro Super BS-98 do të jetë 69 denarë për litër, derisa Euro Dizeli nga mesnata do të shitet 59.5 denarë për litër. Ky vendim i KRRE-së do të vlej deri të hënën e ardhshme (31.05.2021).

Alsat