Connect with us

Sport

Ndeshja me Kosovën, mbi gjysma e ekipit të Maqedonisë janë shqiptarë

Published

on

Arben Ratkoceri

Të enjten luhet ndeshja e rendesishme per kualifikim, Maqedoni-Kosovë.

Jo vetëm lojtarët kryesor por edhe mbi gjysma e ekipit të Maqedonisë, janë shqiptar.

Veç kësaj, këta janë djemt me të mirë e me të sukseshëm të shoqërisë shqiptare në Maqedoni.

Për atë se për kend do të simpatizojnë shqiptarët e Maqedonisë, duket se do të duhet të vendosin mes pragmatizmit dhe emocioneve..

Alsat