Connect with us

Shendetsi

Ndalohet gruaja që theu xhamin e makinës zyrtare të Artan Grubit

Published

on

Gjatë ditës së djeshme para Kuvendit një grua 38-vjeçare theu xhamin e makinës zyrtare të zëvendëskryeministrit Artan Grubi. Sipas Ministrisë së Brendshme bëhet fjalë për 38-vjeçaren V.J., e cila është ndaluar menjëherë pas incidentit.

– Advertisment –

Grubi tha se ai nuk është lënduar pasi nuk ishte në veturë dhe gjatë kësaj kohe po merrte pjesë në seancën parlamentare. Ai tha se nuk e njihte gruan.

“Është e vërtetë. Automjeti është thyer nga ana e V.J. para hyrjes kryesore të Kuvendit derisa isha në seancën plenare për Ligjin për Shpërndarjen e Administratorëve nga programi K5. NUk jemi lënduar as unë dhe as ndonjë nga shoqëruesit e mi. Unë nuk e njoh personin, as nuk i di arsyet e sulmit dhe pres që Ministria e Brendshme të zbardh rastin”, tha Grubi.