Connect with us

Sport

Nadal me orën më të shtrenjë në historikun e tenisit

Published

on

 

Rafael Nadal është sërisht në qendër të vëmendjes në turneun “Roland Garros”, dhe jo vetëm për rezultatet, por edhe për aksesoarin e tij që e përdorë në terrenet e tenisit në Francë. Mediat në Francë raportojnë se orën që e mban spanjolli, “RM 27-04 Tuorbillion” e markës së njohur të orëve “Richard Millie”, kushton një million euro, ndërsa të tillë në botë janë vetëm 50!

“Në fillim më duhej kohë që të adaptohem, mirëpo ora shumë mirë u adaptua në dorën time. Tani është pjesë e lëkurës sime. Kjo është njësoj se si moë të kesh asgjë në vete, pasi që 90 për qind është përbërë nga titanium dhe peshon vetëm 30 gramë,” zbulon Nadal.

Asnjëherë më parë ndonjë tenist nuk ka veshur një orë aq të shtrenjtë gjatë një përballje të tenisit. Si për krahasim, Roxher Federer asnjëherë në terren nuk ka pasur orë më të shtrenjtë se 35 mijë euro, nga firma “Rolex”.

Tenisti spanjoll në 1/16 e finales të turneut Masters në Paris, do të përballet me Stefano Travalija nga Italia.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending