Connect with us

Sport

Mekgregor: Khabibi, momentalish më i miri në UFC – SHKUPI

Published

on

Konor MekGregor është pyetur lidhur me rivalin Khabib Nurmagomedov, për të cilin u shpreh se është më i miri. Në duelin e zhvilluar mes Khabibit dhe Konorit fitues doli atleti nga Dagestani, derisa MekGregor që nga ajo ditë ka kërkuar rimeçin.  Mirëpo, ky rimeç mund të mos zhvillohet asnjëherë meqenëse Khabib është pensionuar nga “UFC”.

I pyetur nga fansat për mendimin e tij personal për Khabibin, MekGregor e quajti luftues fenomenal dhe momentalisht më i miri në këtë sport.

Luftëtar fenomenal. Momentalisht më i miri në këtë sport. Unë u përgjigja, sidoqoftë ata e dinë”, tha ai mes tjerash.

Alsat