Connect with us

Sport

Mediat spanjolle: Real Madrid – Inter, nuk luhet në “Santiago Bernabeu” – SHKUPIMK

Published

on

Nata fantastike e para 10 viteve kur Interi e fitoi trofeun e Ligës së Kampionëve kundër Bayern Mynihut në “Santiago Bernabeu”, nuk do të mund të përsëritet, ashtu siç ishte planifikuar.

– Advertisment –

Siç raportohet nga mediat spanjolle, në fakt UEFA po përgatitet që ndeshja Real Madrid – Inter të mos zhvillohet në “Bernabeu”, por në qendrën stërvitore të Real Madridit, e njohur me emrin “ Alfredo Di Stefano në Valdebebas.

Kjo do të ndodh për arsye të fillimit të punimeve për rikonstrukturimin e stadiumit dhe aty nuk mund të zhvillohen aktivitete zyrtare./Kosovapress/

Alsat