Connect with us

Sport

Maqedonia me dy stërvitje para sfidës me Estoninë – SHKUPIMK

Published

on

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, zhvilloi një nga stërvitjet e planifikuara para përballjes me Estoninë në Talin, gjatë ditës së diel, në orën 18.00. Në këtë sfidë Maqedonia do të kërkojë fitoren e dytë, në sezonin e dytë në Ligën e Kombeve dhe është në garë për vendin e parë, që mund të sjellë balotazh për Botërorin në Katar. Pas fitores ndaj Kosovës, disponimi dhe vetbesimi është në nivel më të lartë, pasi Maqedonia do të jetë në rolin e favoritit ndaj Estonisë.

– Advertisment –

Kjo përballje është e rëndësishme pasi që do të jetë një parapërgatitje për sfidën e madhe ndaj Gjeorgjisë në Shkup, që është një test i madh para sfidës më 12 nëntor në Tbilisi.

Ekspedita e Maqedonisë të shtunën në mëngjes niset për në Talin, ku do të zhvillojë një stërvitje, në kohën e zhvillimit të ndeshjes, ndërsa të dielen përballet me Estoninë.

Alsat