Connect with us

Sport

Manchester United – PSG, formacionet e mundshme – SHKUPI

Published

on

Manchester United janë në një pozitë jo të mirë në mbrojtje ku duhet të bëjnë zgjidhje para lojës ndaj PSG në Ligën e Kampionëve.

– Advertisment –

Kapiteni Harry Maguire së bashku me mbrojtësin tjetër Eric Bailly nuk kanë udhëtuar me ekipin shkaku i lëndimeve, duke e lënë kështu vetëm Victor Lindelof si mbrojtësin e vetëm të ekipit kryesor. Timothy Fosu-Mensah dhe Axel Tuanzebe janë gjithashtu të gatshëm.

Alex Telles do të mund ta bëjë debutimin e tij ku mund të përdoret edhe si mesfushor krahu nëse Manchesteri paraqitet me pesë mbrojtësa në formacion. Me mungesën e Maguire kapiten sot do jetë Bruno Fernandes për herë të parë.

Mason Greenwood dhe Jesse Lingard po ashtu nuk kanë udhëtuar me ekipin, duke mbetur në shtëpi me Edinson Cavanin i cili po vazhdon punën me fitnesin e tij.

Ndërkaq probleme më të mëdha ka ekipi i PSG ku trajneri Thomas Tuchel është shprehur se gjithsej ka vetëm 11 lojtarë të gatshëm për lojë. Maurio Icardi, Juan Bernat dhe Thilo Kehrer nuk do jenë të gatshëm shkaku i lëndimeve ndërkaq Marquinhos, Marco Verrati, Julian Draxler dhe Danilo Pereira janë në dyshim nëse do të mund të paraqiten. Po ashtu edhe Leandro Paredes do të mungojë pas një lëndimi që mori ndaj Nimes në vikend. Neymar dhe Mbappe do të paraqiten ku shikojnë të vazhdojnë serinë e mirë të golave ku të dy brenda katër sezoneve kanë shënuar 166 gola.

Manchester United luan si mysafir ndaj PSG në stadiumin “Parc des Princes” me fillim nga ora 21:00 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Formacionet e mundshme të dy ekipeve janë këto:

Manchester United (3-5-2): De Gea; Tuanzebe, Lindelof, Shaw; Wan-Bissaka, Matic, Pogba, Fernandes, Telles; Rashford, Martial

PSG (4-3-3): Navas; Florenzi, Diallo, Kimpembe, Kurzawa; Herrera, Marquinhos, Rafinha; Di Maria, Neymar, Mbappe

 

 

 

 

 

 

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending