Connect with us

Entertainment

Macja kërcen nga kati i pestë i ndërtesës që po digjej dhe mbijeton VIDEO

Published

on

Një mace ka mbijetuar për mrekulli duke u hedhur nga kati i pestë i një ndërtese që po digjej në Çikago. Macja u filmua duke fluturuar nëpër ajër për t’i shpëtuar një zjarri në një apartament. Zjarrfikësit po kapnin pamjet video të përpjekjeve të tyre për të shuar një flakë në qytet, kur një mace e zezë u shfaq përmes tymit në një dritare të thyer. Me pak hezitim macja kërceu nga dritarja dhe u ul në të katër putrat.

– Advertisements –


Picture: PA

Pasi ra në tokë, macja shkoi nën një makinë dhe u fsheh derisa ajo u ndje më mirë pas disa minutash dhe doli dhe u përpoq të shkallëzonte murin për t’u kthyer përsëri’, tha zëdhënësi i departamentit të zjarrfikësve, Larry Langford. Macja nuk u lëndua, duke shtuar se departamenti i zjarrfikësve po përpiqet të gjejë pronarin e saj. Askush nuk u lëndua nga flaka. Shkaku i zjarrit nuk është raportuar nga zyrtarët, as sa dëm është shkaktuar.