Connect with us

Entertainment

Lopa me tre sy ‘Jashtëzakonisht e rrallë’ e lindur në fermën Uellsiane

Published

on

Një viç ‘jashtëzakonisht i rrallë’ i lindur me një sy të tretë në mes të ballit është ende i destinuar për pjatën e darkës. Syri ka qepallat dhe qerpikët dhe ka të ngjarë të jetë një an anomali e zhvillimit ’, tha veterineri Malan Hughes, i cili vuri re viçin në fermën e Jake Jones në Brynmawr, Uellsin e Veriut. ‘Unë kontrolloj rreth tre mijë viça në vit dhe nuk kam parë kurrë diçka të tillë,’ tha fermeri i habitur. Viçi i shëndetshëm u emërua në mënyrë të përshtatshme Isaiah pasi veterineri shpërndau një fotografi të kafshës në mediat sociale, duke pyetur nëse dikush kishte parë diçka të tillë më parë.

– Advertisements –


Picture: Wales News Service)

Veterineri shtoi: ‘Të kesh një viç ose ndonjë kafshë me këtë dëmtim është jashtëzakonisht e rrallë. Unë kurrë nuk kam dëgjuar, ose parë ndonjë të tillë më parë. ‘Viçi duket krejtësisht i shëndetshëm. Po bënim punë të tjera me tufën kur vumë re gabimin. ‘Ai me siguri do të bëjë një jetë normale për një kafshë të tillë.’ Fatkeqësisht për Isaiah, ai lindi në një fermë viçi në Uells, jo në Indi, ku një viç me tre sy të quajtur Shiva tani adhurohet si një perëndi fetare.