Connect with us

Entertainment

250,000£ Ferrari u shkatërrua pas përplasjes me veturë franceze me 30 kilometra në orë

Published

on

Imazhet dramatike tregojnë një Ferrari 250,000 £ që u shkatërrua në një përplasje – dhe për mrekulli, nuk pati lëndime serioze. Supermakina u përplas me një veturë franceze të Mërkurën në mëngjes në një rrugë me 30 kilometra në orë në Old Trafford, Manchester. Imazhet e marra në vendin e ngjarjes tregojnë pjesën e përparme të Ferrari 488, i cili është i aftë të arrijë shpejtësi deri në 340km/o, u shkatërrua plotësisht. Motori është i ekspozuar rëndë, kapaku është hedhur lartë dhe parakolpi  përparmë mungonte plotësisht.


Credits: GMP/SWNS

Fotografitë e veturës franceze tregojnë pjesën e përparme me dëmtime serioze rreth rrotës së përparme, derës së pasagjerit dhe kapakut. Qeset e ajrit brenda makinës gjithashtu duket se janë zhdukur për shkak të ndikimit të dukshëm të përplasjes. Pavarësisht nga dëmtimi, një person pësoi vetëm lëndime të lehta gjatë përplasjes.

 

 

Credits: GMP/SWNS

Zyrtarët po bëjnë thirrje për këdo që ka pamje nga kamera, të paraqiten në një përpjekje për të përcaktuar se sa shpejt udhëtonin automjetet. Policia e Mançesterit ndau imazhe në faqen e saj të GMP Traffic Twitter dhe mbishkroi postimin: ‘Dy automjete RTC në Chester Road këtë mëngjes u përfshinë me dëmtime të lehta.