Connect with us

Tech

Lajm i mirë për adhuruesit e Netflix: Mund të shihni filma pa paguar një tarifë mujore

Published

on

Një lajm i mirë vjen për të gjithë adhuruesit e Netflix. Të gjithë mund të shohin filma dhe seriale në Netflix Originals, edhe pa hapur një llogari.

Shërbimi i transmetimit në internet ka nisur një provë të re, për të ndihmuar rritjen e klientëve të saj apo të abonuesve mujorë.

Gjigandi i transmetimit ka hequr një payëall në disa prej filmave të Netflix, përfshirë Bird Box dhe Murder Mystery, në këtë mënyrë mund të shihen pa paguar një tarifë mujore.

Megjithatë, kjo surprizë për adhuruesit përfshin vetëm episodet e para të çdo seriali dhe do të jetë e disponueshme në më shumë se 200 vende.

Ndërkohë, disa nga serialet dhe filmat, që janë pjesë e ofertës përfshijnë: Stranger Things, Murder Mystery, Elite, Boss Baby: Back in Business, Bird Box, When They See Us, Love Is Blind, The Two Papes, Our Planet dhe Grace And Frankie.

Ky vendim ka ardhur pasi Netflix arriti deri në 25.86 milionë abonues gjatë pandemisë, duke dyfishuar objektivin e saj të vitit 2019.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tech

Bitcoini arrin vlerën e 61 mijë dollarëve

Published

on

Kriptovaluta më e madhe në botë, Bitcoin, është rritur për 6.64 për qind të shtunën, duke e arritur për herë të parë vlerën e 61 mijë dollarëve.

Bitcoin gjatë ditës së shtunë arriti në 61.073 dollarë.

Bitocin po vazhdon të rritet dukshëm. Më 4 janar kishte vlerën më të ulët këtë vit, 27.734 dollarë.

Continue Reading

Tech

Sqarohet Facebook pas u bllokua mbrëmë

Published

on

Rrjeti social “Facebook” është sqaruar për problemin e mbrëmshëm, ku shumë përdorues u ankuan se nuk funksiononte Facebook, Instagram dhe WhatsApp.

Facebook thotë, ne jemi kthyer ndërkaq sqarojnë, se problemi erdhi si rezultat i ndryshimeve në konfigurim.

“Dhe ne jemi kthyer! Pak më herët, sot një ndryshim në konfigurim bëri që shërbimet e Facebook të mos ishin të disponueshme për disa njerëz. Që nga ai moment, ne kemi e hetusm dhe zgjidhur shpejt problemin”, njoftuan nga Facebook.

Continue Reading

Tech

Bien nga funksioni “Facebook”-u, “Instagram”-i e “WhatsApp”-i

Published

on

Platformat sociale, “Facebook”, “Instagram” e “WhatsApp”, ranë nga sistemi të enjtën mbrëma.

Kjo ndërprerje e shërbimit duket se ka nisur rreth orës 23.30, ku me mijëra persona e kanë raportuar këtë ndërprerje në faqen “DownDetector”.

Kjo rënie e gjigantit të mediave sociale është e dyta në më pak se 1 muaj; një rënie e këtillë ndodhi edhe më 19 mars ku faqet mbetën “offline” për disa orë.

Duket se sot, platformat janë rikthyer në normalitet.

Continue Reading

Trending