Connect with us

Sport

Konte, firmos edhe një yll të njohur të futbollit – Alsat TV

Published

on

Mateo Darmiani ka zbarkuar në Milano dhe sot pritet të firmos kontratë me skuadrën e Interit. Mbrojtësi Italian ka lënë Parmën për t’iu nënshtruar testeve mjekësore para kalimin te skuadra e Antonio Kontes.

Ditë më parë , Parma dhe Interi, kanë arritur marrëveshje dhe Darmiani është nisur drejt Milanos. Pas ekzaminimeve mjekësore, ai pritet të nënshkruajë kontratë me Interin.

Mateo Darmian te Parma ishte transferuar vitin e kaluar, pas katër sezonesh te kaluar te Man. Junajted në Premier Ligë.

Alsat