Connect with us

Sport

Dy derbi të mëdha në Kupën e Anglisë – Alsat TV

Published

on

Menjëherë pas duelit mes Liverpulit dhe Arsenalit, të cilin e fituan ‘Gunners’ pas ekzekutimit të penalltive, është hedhur shorti për çerekfinalen e Kupës “EFL” në Angli. Shorti ka sjellë dy derbi. Arsenal, që eliminoi Liverplin, tani do të takohet me Man Sitin, ndërsa Everton në shtëpi pret Man. Junajted. Totenhami udhëton te Stouku, ndërsa Njukasëll po ashtu në udhëtim te Brentfordi.

Kupa “EFL” – Çiftet çerekfinale

Stouk – Totenham

Brentford – Njukasëll

Arsenal – Man. Siti

Everton – Man. Junajted

Ndeshjet janë planifikuar të luhen më 22 dhe 23 dhjetor.

Alsat