Connect with us

Showbiz

Kim Kardashian tregon format e bujshme trupore në një kostum të ngushtë, ndërsa merr vëmendjen me ngjyrën e kuqe

Published

on

Kim Kardashian dukej e pabesueshme kur u fotografua duke dalë nga vetura e saj në Malibu të hënën në mbrëmje.

Ylli dhe sipërmarrësja e njohur 39 vjeçare, tregoi figurën e saj të trupore e veshur me një ansambël prej lëkure ngjyrë të kuqe, që ngjitej në mënyrë të përkryer për trupin e saj, shkruan DailyMail.

Pjesa e sipërme e saj pa mëngë kishte një pjesë të prerë në bel, e cila tregonte barkun e saj të tonifikuar dhe pantallonat e saj të përputhura ishin të prera deri mbi kyçet e këmbëve.

Ajo kishte veshur një palë taka të cilat kishin një taban të kuq.

Flokët e zeza ajo i kiste bërë bishtalec, ndërsa dukej mjaft tërheqëse kur u fotografua nga paparacët.

Ajo nuk u duk se ishte me burrin e saj Kanye West, 43 vjeçar, gjatë natës, dhe as me ndonjë nga vëllezërit e motrat e saj të famshëm ndërsa dilte jashtë.

Kim ka zbuluar se ajo u kujdes për Kanyen ndërsa ai u shërua nga COVID-19 në muajin mars.

Sidoqoftë, gjatë intervistës së tij famëkeqe për ‘Forbes’ në muajin korrik, Kanye zbuloi se e kishte pasur coronavirusin në shkurt.

Pavarësisht nga orari, Kim iu gjend pranë burrit në atë periudhë të vështirë.

Ajo shpjegoi: “Unë duhej të shkoja dhe të ndryshoja çarçafët e tij dhe ta ndihmoja të ngrihej nga shtrati kur nuk ndihej mirë. Ishte një sfidë sepse ishte aq i panjohur virusi”. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending