Connect with us

Showbiz

Vdes legjenda e muzikës ‘rock’, kitaristi Eddie Van Halen

Published

on

Eddie Van Halen, kitaristi i njohur i grupit ikonik të rokut Van Halen, ka vdekur, sipas një postimi në rrjetet sociale nga djali i tij. Ai ishte 65 vjeç.

“Ai ishte babai më i mirë që mund të kërkoja ndonjëherë”, shkroi djali i tij, Wolf Van Halen në një shënim të postuar në Twitter. “Çdo moment që kam ndarë me të brenda dhe jashtë skenës ishte një dhuratë”, shkruan CNN.

Wolf Van Halen, djali i Eddie dhe Valerie Bertinelli, tha se babai i tij vdiq pas një “beteje të gjatë dhe të mundimshme me kancerin” të martën në mëngjes. Van Halen ishte martuar edhe me aktoren Janie Liszewski në vitin 2009.

“Zemra ime është thyer dhe nuk mendoj se do të shërohem plotësisht nga kjo humbje”, shtoi ai.

Bertinelli shkroi në Twitter se jeta e saj ndryshoi 40 vjet më parë kur u takua me kitaristin.

“Ju më dhatë një dritë të vërtetë në jetën time, djalin tonë, Wolfgang”, shkroi aktorja. “Përmes të gjitha trajtimeve tuaja sfiduese për kancerin e mushkërive, ju mbajtët shpirtin tuaj të mrekullueshëm dhe atë buzëqeshje të pavlefshme”.

“Unë jam shumë mirënjohëse Wolfie dhe isha në gjendje t’ju mbaja në momentet tuaja të fundit. Unë do t’ju shoh në jetën tonë të ardhshme dashuria ime”, përfundoi ajo.

Eddie Van Halen, emri i plotë i të cilit ishte Edward Lodewijk Van Halen, dhe vëllai i tij Alex Van Halen filluan të performonin së bashku si adoleshentë, por formuan thelbin e asaj që më vonë do të bëhej Van Halen pasi u takuan me David Lee Roth.

Gjatë katër dekadave, Van Halen publikoi më shumë se një duzinë albumesh së bashku.

Magjia e kitarës së Van Halen ankoroi bendin përmes katër dekadave të trazuara të albumeve, turneve me shumë njerëz e suksese të panumërta.

Shumë emra të njohur kanë shprehur ngushëllime për vdekjen e kitaristit, ndër to edhe këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora.

“Rroftë një legjendë, u prefsh në paqe”, shkroi 29-vjeçarja në një fotografi përkujtuese të kitaristit në InstaStory. /Telegrafi/

Foto: Rita Ora/InstaStory

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending