Connect with us

Showbiz

Eva Mendes planifikon të rikthehet në aktrim, pas një pauze të gjatë

Published

on

Eva Mendes planifikon të kthehet në ekran më shpejt sesa mendoni.

Ylli 46-vjeçar nuk është shfaqur në ekran që nga viti 2014 në “Lost River”, dhe dy vjet para kësaj, ajo nuk ishte shumë e angazhuar në projekte filmike.

Sidoqoftë, pas kësaj pauze artistja tha për ‘The Sunday Morning Herald’ se pas disa vitesh në shtëpi me fëmijët e saj, ajo do të vinte te ideja e kthimit në punë.

Eva Mendes (Foto: Donato Sardella/Getty Images for New York & Company)

Aktorja e “Hitch” ndan dy vajza Esmerelda, gjashtë vjeçe dhe Amanda, katër vjeçe, me bashkëshortin Ryan Gosling.

“Unë duartrokas dhe shikoj për ato gra që mund t’i bëjnë të gjitha, por unë nuk jam një prej tyre – dhe fatmirësisht, kam një zgjedhje për të mos punuar dhe e kuptoj sa me fat jam që është edhe një zgjedhje”, tha aktorja.

“Unë kam qenë kaq e lumtur që isha në gjendje të qëndroj me vajzat e mia, por tani ato janë katër dhe gjashtë vjeçe, unë kam filluar të ndiej sikur ambicia ime po kthehet”.

Ndërsa ajo e dëshiron kohën në shtëpi me fëmijët e saj, Mendes pranoi se jeta në karantinë ka qenë e vështirë.

Eva Mendes dhe Ryan Gosling (Foto: Sonia Recchia/Getty Images)

Pavarësisht nga kohërat e vështira, Mendes dhe Gosling, 39 vjeçar, po mbajnë një qëndrim pozitiv.

“Kur ndihemi në diçka, jemi aty, siç bëjnë të gjithë prindërit gjatë këtyre kohërave, ne i kujtojmë vetes se këto janë momentet e mira sepse të gjithë jemi së bashku dhe të gjithë jemi të sigurt tani”, tha aktorja.

Në fakt, ambiciet e saj janë relativisht specifike.

“Kështu që unë në thelb jam si: Disney, unë jam e jotja, Disney”, shpjegoi ajo. “Kjo është gjithçka që ka mbetur, që duhet të kthehem sa më shpejt”. /Telegrafi/

Eva Mendes (Foto: Vanity Fair)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending