Connect with us

Sport

Edhe Rashica sqaron mungesën e tij për ndeshjen ndaj Maqedonisë Veriore

Published

on

Pas Vedat Muriqit edhe Milot Rashica përmes rrjeteve sociale ka sqaruar se pse ka munguar në ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut.

Kosova pësoi me rezultat prej 2 me 1 në Shkup në ndeshjen gjysmëfinale të plajofit të Ligës së Kombeve, duke humbur mundësinë që të kualifikohet në Evropian, transmeton KOHA.

Rashica ka shkruar se qe një kohë të gjatë është lënduar në gju, dhe nuk ka qenë në gjendje t’i ndihmojë skuadrës, derisa e cilëson si ndeshjen më të rëndësishme të karrierës së tij.

“Të gjithë e kemi ditur rëndësinë e ndeshjes kundër Maqedonisë së Veriut dhe dëshira ka qenë shumë e madhe që të jem bashkë me grupin, se edhe për mua personalisht do të ishte ndeshja më e rëndësishme deri tani në jetën time, por që nga ndeshja Moldavi-Kosovë ku kam pësuar një lëndim në gju nuk kam stërvitur as edhe njëherë të vetme bashkë me ekipin (afër 5 javë) dhe kam munguar në katër ndeshjet e para zyrtare të sezonit të ri”, ka thënë Rashica.

Tutje ai ka shtuar se përveç dhimbjes në gju ka qenë dhe është larg përgatitjes fizike, “për çka edhe nuk kisha mundur të jap kontributin tim në atë ndeshje. Ndjeva obligim që ta bëj këtë sqarim pasi pash reagimin e njerëzve”.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending