Connect with us

Sport

Robin Krasniqi kampion bote në boks (FOTO)

Published

on

Robin Haxhi Krasniqi në mesin historik të tij pasmesnate u shpallë Kampion bote në kategorinë gjysmë të rëndë në IBO dhe WBA.

Junikasi me një mjeshtri perfekte ka arritur të nokautojë në raundin e tretë Dominic Bosel, kampionin e deritanishëm IBO dhe WBA.

Pas dy dështimeve në vitet 2013 dhe 2015, Robin Krasniqi është kthyer sonte për një luftë të tretë për titullin e kampionit të botës.

Robinit i mjfatuan vetëm tre raunde për t’i dhënë fund gjithçkaje, falë një goditjeje spektakolare. (INA)

Alsat